Як зробити лук своїми руками

Щоб зробити лук своїми руками, вам знадобиться прут дуба, берези, акації, ліщини або клена довжиною приблизно 1,8 м. Палка повинна бути міцною, сухою, еластичною, без тріщин і сучків. Якщо під рукою тільки тонкі прути, то їх можна зв'язати між собою в один. Також можна спробувати зробити лук зі старих лиж.

Після цього необхідно визначити природний вигин прута. Для цього просто покладіть палицю на землю і притисніть один із її кінців і середину до землі. За другим кінцем прута ви побачите його природний вигин.

Далі відзначте вище і нижче центральної точки лука приблизно по 7 см - це буде рукоять, тобто місце, за яке ви будете тримати лук.

Верхня і нижня частини лука повинні бути однаковими. Якщо вони відрізняються, необхідно акуратно зрізати надлишки деревини.

Наступна важлива складова лука - це тятива. Її можна зробити з таких підручних засобів, як рибальська волосінь, шпагат, шнурок або стебло коноплі. Тятива повинна бути коротша за прут, з якого ви робите лук. Із зовнішнього боку лука на кінцях прута потрібно зробити зарубки для кріплення тятиви розміром 3-5 см. А на самій тятиві з обох кінців - зробити вузли. Тепер залишилося тільки натягнути тятиву - і ваш лук готовий!